Ha valaki, akkor mi (15 év tapasztalattal a hátunk mögött), pontosan tudjuk azt, hogy milyen jelekből következtethetünk arra, hogy elérkezett a matraccsere ideje. Mivel számunkra a legfontosabb vásárlóink zavartalan, kényelmes és nyugodt alvása, elhatároztuk, hogy összeszedjük néhány pontban, mikor is érdemes új „hálótárs” után nézned.
Azonban nem csupán leírjuk a problémát, hanem tanácsaink segítségével igyekszünk segíteni, hogy minél előbb meg is tudd oldani azt.
1. A matrac túl kemény vagy túl puha.
Egész éjszaka csak forgolódsz a matracodon, belesüppedsz, esetleg egy-két keményebb rugó beleáll a hátadba, oldaladba. Nem találod a helyed, így az elalvás is nehezen megy és már a bárányok sem segítenek…
Világos, hogy mire van szükséged.
Olyan matracra, mely kellőképpen kemény (de nem túlságosan), és követi tested körvonalait. Ne téveszd szem elől, hogy a matracnak kell hozzád alkalmazkodnia és nem neked hozzá.
2. Amikor felkelsz, erős fájdalmat tapasztalsz hátad alsó részén.
A leírt kellemetlenség akkor jelentkezik, amikor jó pár órát fekszünk, alszunk, mégis úgy érezzük, mintha nem pihentünk volna eleget.
Ez a jelenség szorosan összefügg az első pontban leírtakkal: a matracnak kell hozzánk alkalmazkodnia és semmiképp sem fordítva. A lényeg az, hogy a gerinc természetes helyzetben tudjon pihenni. Ha kicsavart testhelyzetben alszol, gondold csak át, hogy az nem a kényelmetlen matrac miatt van-e. Újra hangsúlyozzuk, hogy matracodnak közepes keménységűnek kell lennie.
Nálunk meg fogod találni a neked való matracot! Nézz körül kínálatunkban és a választáshoz kérd segítségünket!
3. Amikor evidens, hogy új matracra lesz szükséged: a matrac eldeformálódott.
Gyakori probléma, hogy az ember itt-ott mélyedéseket vesz észre matracán. A gond kialakulásának számos oka lehet. A leggyakoribb talán az, hogy már túl hosszú ideje használja az illető a matracot, vagyis az minimum 8 éves, esetleg nem rendeltetésszerűen használja azt (erről bővebben a következő pontban írunk majd). Mint mindennek, a matracnak is van egy bizonyos élettartama, melyet nem ajánlatos kitolni.
4. Problémák jelentkeznek a matrac nem rendeltetésszerű használata miatt.
Ha az ágykeretbe helyezés előtt nem megfelelően tároljuk a matracot, ha a szabadban helyezzük azt el, esetleg a gyermekek azon ugrálnak, szintén problémák jelentkezhetnek.
Fontos, hogy mindig kövessük a gyártó és a szállító utasításait, hogy mit szabad és mit nem. Ellenkező esetben annak ellenére, hogy 1-2 éves matracról beszélünk, már cserélni is kell.
5. Már nem egyedül, hanem pároddal alszol.
Ez a pont elég egyértelmű. A párok nyilvánvalóan nem egyszemélyes matracon alszanak. Ha összeköltöztél pároddal és kétszemélyes matracra van szükséged, ne késlekedj, keress fel minket és válassz kínálatunkból.
6. Költözés.
Nagy kérdés, hogy költözéskor vigyük-e magunkkal régi matracunkat, vagy itt az ideje, hogy újat vásároljunk. Gondold át, mennyi idős, mennyi ideig tudod még használni és érdemes-e átcipelni egyik helyről a másikra.
7. Meleged van a matracon.
Keress olyan matracot, mely nem termel annyi hőt. Vannak különleges, kifejezetten ilyen céllal tervezett modellek. Nézz szét kínálatunkban.
Ha a 7 pontban szereplő szituációk közül legalább eggyel azonosulni tudtál, az azt jelenti, hogy itt az ideje matracot cserélni. Még akkor is, ha ez az ötlet eddig nem merült fel benned.
A végére pedig egy extra jó tanács: bízd magad profikra, mi tudjuk, mire van szükséged.